Інертні гази в склопакетах

Зараз все частіше можна почути запитання – чи потрібні в склопакеті інертні гази і які переваги склопакета заповненого таким газам? Давайте будемо розбиратися с цими запитаннями на прикладі одного з самих доступних інертних газів – аргона.

Останнім часом проблема енергозбереження є досить актуальною з причини регулярного підвищення тарифів на комунальні послуги. Як же ще можливо заощадити якусь копійку на оплаті комунальних послуг , при цьому зберегти тепло в квартирі? Давайте звернемо увагу на вікна і з’ясуємо, чи не втрачають вони тепло і не змушують Вас сплачувати за опалення вулиці? Отже, що в першу чергу впливає на теплопровідність вікна – збільшення кількості камер металопластикового профілю, використання декількох контурів ущільнення – все це істотно збільшує опір теплопередачі . Але вдосконалення профілю ПВХ було б неповноцінним , якби не використання енергозберігаючих склопакетів. Таким чином, в другу чергу, тут не обійтися без удосконалення склопакету, який займає більшу частину площі вікна.

Існує кілька способів зниження теплопровідності склопакету:

  • збільшення в ньому кількості стекол;
  • застосування енергозберігаючих покриттів;
  • заповнення склопакета інертним газом , а найбільш доступний з них – це аргон.

Звернемо детальну увагу саме на останній пункт. При заповненні внутрішнього простору аргоном, значно поліпшуються теплоізоляційні властивості склопакетів, так як щільність цього газу набагато вище, ніж щільність у повітря. Теплопровідність аргону дорівнює 0,0162 Вт / мК , а у повітря – 0,0241 Вт / мК. Шаровість, яка утворюється аргоном разом зі склом , надійно перешкоджає проходженню тепла і відмінно відбиває більшу частину звукових хвиль , що потрапляють ззовні. Газ , крім своєї безпосередньої дії, ще захищає низькоемісійне покриття скла від окислення, яке стає можливим при наповненні склопакета повітрям.

Зовсім не потрібно боятися витоку аргону , оскільки існує думка про можливість його молекул проникати через скло. Усередині склопакета зміст самого аргону в суміші газів з кожним роком буде зменшуватися на 1-1,5% , а його місце займе азот. Двоступінчата герметизація в конструкції втрати аргону зводить до мінімуму , а нанесений на скло найтонший шар срібла служить ще однією вагомою перепоною для інертного газу . 

Отже, я гадаю, почувши усі аргументи, приведені вище, Ви розвіяли усі свої міфи і будете купувати лише вікна, склопакети в яких заповнені інертними газами.