Безпечне вікно – це комплекс заходів

Окрім енергозберігаючих властивостей вікна, споживача має турбувати питання і безпеки. Протизламна фурнітура та триплекс підвищать безпеку Вашого вікна в тому випадку, якщо виробництво і монтаж профілю та склопакету відповідають всім технологічним вимогам.

У конструкції вікна повинні застосовуватися високоякісні комплектуючі – профілі, скло, фурнітура, ущільнювачі і т. і. Обов’язковою умовою надійно працюючого вікна є якісне виготовлення і професійний монтаж нової віконної конструкції. Наприклад, якщо стулки вікна встановлені неправильно, вони будуть заважати нормальній роботі фурнітури. Про який ефект протизламу можна говорити, коли вікно відкривається-закривається із зусиллям? Грамотна робота по установці вікон складається з послідовно виконаних етапів, починаючи від підготовки пройому до закріплення віконної конструкції в пройом і ізоляції монтажних швів.

Кожне встановлене вікно може бути оснащене тим чи іншим набором протизламної фурнітури. Для кожного класу захисту передбачені певні протизламні елементи, які розрізняються по ефективності:

Ступінь захисту (WK1) передбачає захист від застосування фізичної сили, наприклад, від удару ногою, плечем і т. і. Кутові перемикачі з протизламними цапфами, що мають грибоподібні і регульовані по висоті головки та протизламні відповідні планки, захищають вікно або балконні двері від віджиму по чотирьох кутах стулки. Захист від висвердлювання і ручка із замком додатково збільшують ступінь захисту.

При ступені захисту (WK2) вікно буде захищено не тільки від фізичного впливу, але і буде стійке до зламу такими інструментами, як викрутка, плоскогубці або клини. Вікно оснащується тим же набором елементів, що і для ступеня захисту WK1. Додатково підсилюють конструкцію вікна по периметру запірними цапфами. В результаті фурнітура та віконна конструкція витримують посилені навантаження.

Вікно, що має ступінь захисту (WK3), протистоїть зламу з використанням лому. До наявних в класах захисту WK1 і WK2 протизламним запірним цапфам додаються цапфи на кутовому перемикачі і ножицях, що значно скорочує відстань між точками замикання і ще більше перешкоджає спробам зламу.

Щоб зміцнити ваше вікно, треба не тільки встановити на ньому протизламну фурнітуру, а й подбати про посилення склопакету із використанням скла особливої ​​якості. Захисне скління призначене, при збереженні прозорості, щоб чинити опір силовому впливу. У наші дні існує декілька способів створення надміцного скла. Наприклад, триплекс, або багатошарове скло, виробляють, склеївши за допомогою спеціальних полімерних матеріалів кілька тонких листових стекол.

Захист вікна буде більш ефективним, якщо застосовується не один спосіб зміцнення, а цілий комплекс заходів безпеки. Металеві жалюзі і рольставні надійно скриють вікно вночі або під час відсутності господарів. Комбінація протизламної фурнітури з системами електронної безпеки підвищує клас захисту. На елементах фурнітури легко встановлюються електромагнітні датчики, що відносяться до системи контролю доступу. У свою чергу, вона сумісна із засобами сигналізації. При спробі злому перериваються імпульси, що йдуть від прихованого в рамному пазі електронного датчику. Взагалі, рекомендується багаторівневий протизламний захист вікна з можливістю підключення до засобів сигналізації.

Важливо, щоб встановлене вікно стабільно зберігало свої властивості протягом тривалого періоду експлуатації.